PTSM

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych

oddział zachodniopomorski

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych już 50 lat inicjuje, organizuje i wspiera schroniska młodzieżowe i turystykę szkolną na Pomorzu Zachodnim. Dzięki zaangażowaniu samorządów, szkolne schroniska młodzieżowe zrzeszone w PTSM podwyższają swój standard, a turystów spotyka w nich nie tylko gościnność, ale i coraz lepsze możliwości pobytu.
Informator promuje te schroniska młodzieżowe i ośrodki edukacji ekologicznej, które stwarzają dobre warunki dla organizatorów wycieczek edukacyjno - krajoznawczych, "zielonych szkół", obozów, kolonii i zimowisk. Schroniska zapraszają także uczestników wypoczynku rodzinnego i turystów indywidualnych.

W biurze PTSM działa:

Centrum Informacji Turystyki Dzieci i Młodzieży gdzie można:
-uzyskać informacje o schroniskach młodzieżowych w województwie zachodniopomorskim, w całej Polsce, Europie i na świecie;
-wykupić legitymacje członkowskie PTSM krajowe i międzynarodowe;
-zamówić nocleg w dowolnie wybranym schronisku.

Jednostka Centralna Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży która zajmuje się:
-przygotowaniem, prowadzeniem i rozliczaniem projektów PNWM;
-realizuje wnioski na spotkania polsko - niemieckie w oparciu o schroniska​ młodzieżowe dla szkolnych schronisk młodzieżowych, szkolnych kół PTSM oraz wszystkich typów szkół i uczelni z całej Polski.

Ośrodek Szkolenia Podstawowej Kadry Turystyki Dzieci i Młodzieży który prowadzi kursy:
-młodzieżowych Liderów Turystyki Przyrodniczej;
-kierowników wycieczek szkolnych;
-wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży;
-kierowników wypoczynku.

Szczególne przywileje w schroniskach młodzieżowych posiadają członkowie PTSM, którzy mają prawo zniżki do 20% za noclegi w Polsce, a po wykupieniu międzynarodowej legitymacji PTSM prawo do korzystania z ponad 5000 obiektów zlokalizowanych w 80 krajach całego świata, które tworzą największą i najlepiej zorganizowaną sieć tanich noclegów.